Otel Mali-Faaliyet Denetimi

Otel Mali-Faaliyet Denetimi

Otel mali-faaliyet denetimleri işletme faaliyetlerinizden elde ettiğiniz gelirin şirketinize nakit olarak döndüğünü ve giderlerin operasyonlarınızdan kaynaklandığını bilmenin tek yoludur. Yatırımınızın karşılığını tam olarak aldığınıza emin olmak istiyorsanız sizin için bir denetim randevusu oluşturalım. Ayrıca talebinize istinaden Kemal Cubukcu, gizli bir misafiri otelinize konaklamak üzere gönderir. Bu kişi, mümkün olabilecek tüm birimlerinizi misafir kimliğiyle gözlemler ve raporlar.

admin 04 Şubat, 2023 otel-faaliyet-denetim-mali-gizli misafir

Turizm İşletmesi ve Turizm Yatırımı Belgesi Başvurusu

Turizm İşletmesi ve Turizm Yatırımı Belgesi Başvurusu

Yatırıma başlamadan önce; Yatırım Teşvik Belgesi alabilmek için Turizm yatırım belgesi, Yatırım Teşvik Belgesini kapatabilmek için Turizm İşletme belgesi, Enerji desteğinden yararlanmak için yeşil yıldız belgesi alınmasının gerekli olduğu, bilinmeli ve işlemleri zamanında başlatmalıdır.

admin 04 Şubat, 2023 turizm işletme belgesi-turizm yatırım belgesi

Otel Yönetim Sözleşmesi

Otel Yönetim Sözleşmesi

Yönetim ortaklığı modelinde, otelin yönetimi kemal cubukcu kontrolünde olmaktadır. Personel seçiminden, alınacak sarf malzeme kararlarına ve satış politikalarına kadar otelin tüm yönetim işleri kemal cubukcu tarafından atanan ve denetlenen genel müdür tarafından yapılmaktadır. İşletme yönetim hizmeti karşılığında işyeri sahibi ile aylık vergi öncesi kardan bir kâr paylaşımı modeli uygulanmaktadır. Paylaşım modeli oranları, otelin büyüklüğüne ve fizibilite çalışmalarının sonucuna göre karşılıklı olarak belirlenmektedir.

admin 03 Şubat, 2023 otel-yönetim-sözleşme

Otel Kiralama Sözleşmesi

Otel Kiralama Sözleşmesi

Kiralama modelimizde, yapacağımız fizibilite çalışması sonrasında uygun bulunursa kiralama teklifinde bulunuruz. Kiralama modelimiz genelde 5+5 yıl şeklindedir. Sözleşmelerimizde FF&E için mutlaka bir fon ayrılır. Bu fon otelin yenilenmesinde ve yıpranmanın azaltılmasında kullanılır. Kiralama yapmadan önce mutlaka bir envanter çalışması yapılmakta ve kiralama sözleşmesi ile birlikte devir işlemleri gerçekleştirilmektedir.

admin 03 Şubat, 2023 otel-kiralama-sözleşme

Anadolu Kültüründe Misafirperverlik

Anadolu Kültüründe Misafirperverlik

Anadolu kültüründe misafirperverlik, misafirin karşılanması ile başlayan ve ağırlanması ve uğurlanması ile biten sürecin en önemli unsurudur. Misafirperverlik, misafiri memnun etmek için gösterilen çaba, güleryüz, ikram, yatılı misafire yatak ve oda vermek, tüm bunları yaparken hizmette kusur etmemeye özen göstermek gibi çeşitli yönleri olan bir olgudur. Anadolu kültüründe misafirperverlik davranışı kendine özgü bazı özellikler taşır.

admin 01 Şubat, 2023 Misafirperverlik-Anadolu-Türk misafirperverliği